Romano Style Store finder
HABERLER

Canali
News
Chaffoteaux Türkiye Pazarında İddialı

Chaffoteaux Türkiye Pazarında İddialı

CHAFFOTEAUX, ARİSTON THERMO GROUP bünyesinde Türkiye pazarında büyümeyi hedefliyor.

ARİSTON THERMO GROUP garantisi ve servis güvencesi altında olan CHAFFOTEAUX; ürün gamında bulunan yoğuşmalı, dahili boylerli yoğuşmalı ve konvansiyonel geniş duvar tipi ve yer tipi kombileri ile her türlü konut projesine yönelik en uygun ısıtma ve su ısıtma ihtiyaçlarını karşılıyor. 40kw'dan 150kw gücüne sahip Chaffoteaux yoğuşmalı duvar tipi kaskad kazan sitemleri ise; 8 cihaza kadar bağlantı imkanı sunuyor ve ısıtma ihtiyaca göre geniş bir kapasite aralığı yaratıyor. Hızlı ve kesintisiz sıcak su sağlayan CHAFFOTEAUX termosifonlar konforu arttırken; 10 litreden 100 litreye kadar kapasiteleri bulunan elektrikli su ısıtıcıları bir konutun bütün sıcak su ihtiyacını tek noktadan karşılıyor.

 

CHAFFOTEAUX ürünlerinin uzaktan kontrol edilebilmesini sağlamak amacı ile geliştirilen Chaffolink sayesinde; akıllı telefon, tablet veya bilgisayar ile ısıtma sistemini yaşam tarzına göre programlamak ve enerji tüketimini izlemek mümkün.

Isıtma, su ısıtma ve soğutma fonksiyonlarını bir arada sağlayan CHAFFOTEAUX Isı Pompaları ve Isı Pompalı Su Isıtıcıları işyeri ve evlerdeki ısıtma ve sıcak su ihtiyacı için gerekli olan ısı enerjisinin yüzde 70'ini havadan alması sayesinde maksimum enerji tasarrufu sağlıyor. Yenilenebilir enerji kullanan güneş enerjisi sistemleri, solar paneller ve solar tanklar sistemlerinde ise, sıcak su üretiminde senede %70'e varan enerji tasarrufu sağlanıyor.

Chaffoteaux Türkiye strateji tanıtımı sırasında konuşan Ariston Thermo Group Merkez Asya & RomanyaGenel Müdürü Turgay DAĞ, "ERP (Energy Related Products - Enerji İlişkili Ürünler) Yönetmeliği'nin ülkemizde de 21 Nisan 2018 tarihinde yürürlüğe giriyor. Yasa sadece tam yoğuşmalı kombi ve yoğuşmalı kazanların satılabileceği anlamına geliyor. Bu yasa ile birlikte yoğuşmalı kombi kullanımına ülke olarak doğru şekilde geçersek; ev tüketiminde 4 milyar doları bulan doğalgaz kullanımından %30 civarında bir enerji tasarrufu sağlanabilir. Tam da bu noktada Ariston Thermo Group olarak; hem büyüme hedeflerimizi gerçekleştirmek hem de ülkeye doğru cihazlar getirmek adına alt markalarımızdan biri olan Chaffotea'yu Türkiye pazarına sokma kararı aldık. Fransa merkezli 100 yıllık bir marka olan Chaffotea çevre koruma ve enerji tasarrufu açısından en son teknolojik yenilikleri ile üretilen eko-verimli ürünler üretiyor. Bu markanın satışı ile ilgili Türkiye için yeni bir iş modeli oluşturarak Energypark ile ortak bir proje hazırladık. Buna göre birçok kritere göre belirlenen belli sayıdaki il ve bayilikler aracılığı ile Chaffotea'nın satışını direk olarak Enerypark yapacak. " dedi.

Energypark Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Koç ise "Servis kanalı güçlü, 7/24 hizmet veren markaların müşteriler için önemli olduğunu ve Chaffoteaux teknik servis için Ariston Thermo Group yetkili servis ağını kullanacaklarını belirtti. Koç "Bölgede de her ürünü satan değil güvenilir ve bilinir bayiler ile müşteriye ulaşıyoruz. Geçmişteki tecrübelerimizle bu sistemin iyi sonuçlar vereceğini düşünüyoruz. Sene sonunda planladığımız rakamın üzerine çıkacağımızı düşünüyoruz. Chaffotea geçmişte Türkiye'de satılmış bir cihaz. Yaptığımız araştırmada eski ürün kullanıcılarının 7-8 yıldır problemsiz kullanmaları ve markanın sağlamlığına olan güven bizi çok mutlu etti. Bu nedenle Chaffotea'nun kısa sürede kombi pazarında önemli bir pay alacağını düşünüyoruz."dedi.

Energypark Genel Müdürü Hasan Akça ise "1914'den beri ısıtma cihazı üreten bir firma Avrupa'nın en eski markalarından biri. Bölge bayi yapılandırılması ile doğru bir dağıtım kanalı üzerinden ürün satışı bizim için önemli hedef olacak. Her bayi Chaffotea satma yetkisi vermeyeceğiz. Şu anda 21 bayimiz mevcut. Yıl sonuna kadar 30 bayi hedefliyoruz. Ürün gamında yoğuşmalı, dahili boylerli yoğuşmalı ve konvansiyonel geniş duvar tipi ve yer tipi kombileri, Isı Pompaları ve Isı Pompalı Su Isıtıcıları, güneş enerjisi sistemleri, solar paneller ve solar tanklar sistemlerinin bulunduğu geniş bir ürün gamı var. Yıl sonunda kombi pazarından ortalama %1.5 pay almak hedefimiz" dedi.

 

DISCOVER MORE